IQControl

IQControl to autorski system do kontrolingu finansowego. Pomysł na usługę powstał na bazie wieloletnich doświadczeń wdrożeniowych w branży poligraficznej. Głównym celem proponowanej przez nas usługi, jest poszerzenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez dostarczenie w pełni zautomatyzowanego procesu uzyskiwania informacji zarządczej. Wykorzystując nasze doświadczenie w branży poligraficznej, wiemy jakich raportów oczekują nasi potencjalni klienci. Znamy dokładnie strukturę ich produkcji oraz stosowane procedury organizacyjne. Wiedza ta, pozwala nam na przygotowanie dedykowanych raportów oraz kostek OLAP, które spełnią oczekiwania wymagających klientów. Poprzez narzędzia budowania tabel przestawnych, dajemy klientom możliwość tworzenia własnych raportów z predefiniowanych „klocków”. Umożliwi to badanie rentowności działalności w dowolnych przekrojach, wg indywidualnych potrzeb. IQControl nie wymaga od przedsiębiorców nakładów finansowych nad dostosowaniem ogólnego, nie branżowego modelu kontrolingowego oferowanego przez istniejących dostawców. Nie wymaga również od przedsiębiorców kosztownego etapu analizy potrzeb przedsiębiorstwa. Za pomocą IQControl można korzystać z gotowych rozwiązań!

Chroni kiedy inni nie mogą

Raporty

IQControl daje możliwość tworzenia dowolnych raportów za pomocą przyjaznego użytkownikowi edytora. Po opracowaniu szablonu raportu, każdy uprawniony użytkownik może przejrzeć zawarte w nim dane. Dodatkowo masz możliwość udostępniania gotowych raportów przez email (Excel, PDF) lub przeglądarkę.

Przechowywanie w chmurze

Import danych

Intuicyjny interfejs importu danych z plików Excel pozwala na szybkie tworzenie modeli danych. Przygotuj szablony zawierające Twoje dane (np. Klienci, Konta, Maszyny czy MPK) i po chwili zobacz je w systemie.

Chroni kiedy inni nie mogą

Funkcjonalność

Ze specyfiki naszej e-usługi wynika, że cały proces przetwarzania danych odbywa się na serwerach dostawcy usługi. Dzięki takiej architekturze, klienci nie ponoszą kosztów zakupu, konfiguracji i administracji własnych serwerów. Do korzystania z IQControl wystarczy przeglądarka internetowa! W procesie tworzenia raportów kontrolingowych najważniejszym elementem są oczywiście dane. IQControl umożliwia automatyczne pobieranie danych z najpopularniejszych w Polsce programów finansowo-księgowych (Sage, Comarch). Dostarcza też mechanizmy importu danych z najpopularniejszego w Polsce systemu MIS dla branży poligraficznej, którym jest PrintManager.JDF firmy Infosystems S.A. Poprzez mechanizm uszczegółowiania danych w procesie ich importu, nie wymagamy od naszych klientów zmiany planu kont. System automatycznie zwróci użytkownikom uwagę na informacje ujęte zbyt ogólnie i zaproponuje ich uszczegółowienie. Raz wprowadzone uszczegółowienie danych zostanie zapisane w szablonach wymiany danych. Dzięki temu mechanizmowi praca z IQControl jest szybka i wydajna!

system do kontrolingu finansowego IQControl - redIQ

Dostęp przez przeglądarkę

Potrzebujesz dostępu do danych swojej organizacji w dowolnym miejscu i czasie? IQControl dostarcza bardzo proste, elastyczne i bezpieczne narzędzie dostępne z poziomu każdej przeglądarki internetowej.

Serwer raportów

Zapomnij o pilnowaniu terminów wykonania raportu i przesłania go do odbiorców. System IQControl zrobi to za Ciebie. Za pomocą serwera raportów w prosty sposób zdefiniujesz grupę odbiorców dla danego raportu, sposób dostarczania (np. email), format raportu (Excel, PDF) oraz częstotliwość generowania.

system do kontrolingu finansowego

Pulpity menadżerskie

Dzięki mechanizmowi tworzenia interaktywnych pulpitów menadżerskich, w łatwy sposób udostępnisz współpracownikom dane, których oczekują. Możesz stworzyć wiele pulpitów prezentujących dane za pomocą tabel, tabel przestawnych, wskaźników, wykresów czy map. Wykorzystując mechanizm drill-down, możesz w prosty sposób przejść od ogółu do szczegółu, docierając do istotnych informacji.

Automatyzacja

Proces przypisywania pozycji budżetowych do poszczególnych budżetów jest w pełni zautomatyzowany. Wystarczy w prosty sposób zdefiniować, gdzie dany koszt czy przychód ma zostać przypisany, a system automatycznie przypisze do odpowiedniego budżetu każde konto rodzajowe czy produkt/usługę w rozbiciu na dowolną ilość miar – takich jak np. MPK, lokalizacja, handlowiec lub projekt.

Pomóż nam dostosować ofertę do potrzeb Twojej firmy

Wypełnij formularz

Współpraca

Podsumowując, IQControl dzięki nowatorskiemu pomysłowi, umożliwi korzystanie z zalet pełnego kontrolingu przychodów i kosztów w przedsiębiorstwach, które do tej pory nie miały takiej możliwości. Dzięki IQControl w prosty i niedrogi sposób klienci mogą przejść na system zarządczy, dostępny do tej pory tylko dla dużych przedsiębiorstws. W dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach poligraficznych następuje znaczący przyrost ilości obszarów i procesów wymagających kontroli i bieżącego podejmowania decyzji. Decyzji do podjęcia jest nie tylko coraz więcej, ale mają one również coraz większą wagę, a błąd może spowodować dotkliwe konsekwencje finansowe. IQControl ma za zadanie wspomóc menedżerów dostarczając bieżącej informacji o konsekwencjach ekonomicznych podejmowanych decyzji. Chcemy aby IQControl chronił przedsiębiorców przed podjęciem błędnych kierunków biznesowych, jednocześnie pozwalając im pewnie i pod pełną kontrolą finansową realizować przyjętą strategię. Dzięki współpracy z firmą redIQ, zyskujecie Państwo nie tylko system do uzyskiwania informacji zarządczej. Oferujemy Państwu również wiedzę oraz doświadczenie naszych konsultantów przydatna do zwiększenia konkurencyjności Państwa firmy na rynku. Podczas wdrożenia IQControl, nie tylko zainstalujemy system w Państwa przedsiębiorstwie, ale skonfigurujemy go dokładnie pod kątem Państwa wymagań, gruntownie przeszkolimy użytkowników oraz zapewnimy Państwu asystę techniczną w początkowym okresie korzystania z systemu.
Pobierz broszurę PDF

Czym jest kontroling?

Kontroling finansowy zaczął rozwijać się w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo przedsiębiorcy podchodzili z dużą rezerwą do tego tematu. Spowodowane to było brakiem wystarczającej wiedzy o korzyściach wynikających ze stosowania raportów kontrolingowych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Przedsiębiorców odstraszały również wysokie nakłady pracy oraz koszta związane z wdrożeniem pełnego modelu kontrolingowego w ich przedsiębiorstwach. W ostatnich latach, można jednak zaobserwować gwałtowny wzrost świadomości przedsiębiorców, a co za tym idzie, znacznie zwiększone zainteresowanie usługami oraz oprogramowaniem kontrolingowym. Do znacznego zwiększenia świadomości przedsiębiorców w zakresie informacji zarządczej przyczynił się również kryzys, który (choć w odniesieniu do gospodarek innych Państw naszego regionu, nie był w Polsce zbyt głęboki) doskonale unaocznił przedsiębiorcom ich słabe strony. Samo posiadanie danych historycznych i ich nawet najlepsza analiza nie pozwala dokładnie zarządzać przedsiębiorstwem. Menadżerom potrzebna jest również dokładna prognoza przyszłości!
Zamów bezpłatną prezentację

Czy kontroling finansowy jest ważny dla każdej firmy?

To zależy. Czasem nawet niewielkie firmy generują duży obrót i potrzebują szczegółowych analiz i raportów. Stworzony przez nas system kontrolingowy pozwala na wdrożenie go nawet w niedużych przedsiębiorstwach. Dzięki elastycznemu podejściu do klienta i możliwościom konfigurowalności systemu jesteśmy w stanie dostosować IQControl do potrzeb zarządczych również w mniejszych firmach.

IQControl to autorski system kontrolingowy, który pozwoli Ci na pełną kontrolę finansów firmy.
Skontaktuj się z nami